13 Mayıs 2011 Cuma

Kristallerin Şifacılıkta Kullanım Alanı....

Genel Kurallar :

1. Aurası çok hassas ve yıpranmış insanlarda sivri uçlu kristaller kesinlikle kullanılmaz    (sadece tamburlanmış taşlar) 

2. Kullanılan kristal, mutlaka temiz olmalı, 

3. Lazer kristalleri gibi aşırı sivri uçlu kristaller, bu konuda ustalaşmadan kullanılmamalı.


Bazı Uygulama Teknikleri:

  1. Genel olarak, geniş, sivri uçlu bir kristali, blokajın içerisindeki kirli enerjiyi temizlemek amacıyla kullanabiliriz. Eğer çok kronikleşmiş bir blokaj ise, üzerinde sert bir tabaka bulunur (lazer kristali ile üzeri çizilerek, içindeki kirli enerji akıtılabilir). Kuvarsın içinden geçirerek kullandığımız şifa enerjisini (veya kanal enerjisini) blokaja yönlendirerek bu katmanları önce dağıtıp, sonra yine aynı kristale emdirerek temizleyebilirsiniz.
(Kristali ara ara yıkamanız veya taş değiştirmeniz gerekir)

  1. Her ne kadar etkili bir yöntem olsa da, kristalin enerjisi sert olduğundan, kristal                              çalışmasından sonra o bölgeye enerji verilmeli.

  1. Tamburlanmış yuvarlak kuvars kristaller veya kristal uçlar, blokajların veya çakraların enerjilerini temizlemek amacıyla lokal olarak yerleştirilip, enerjinin yoğunluğunu artırmak amacıyla lokal olarak yerleştirilip çalışmalara entegre edilebilir.

  1. Aurayı temizlemek veya kuvvetlendirmek amacıyla, kozmik enerji giriş ve topraklanma noktalarına kristaller yerleştirilebilir. (Ayaklardan 1.5 m aşağısı - topraklanma ana noktası, dünya bağlantısı / taç çakrasından 1.5 m yukarısı-kozmik enerji giriş noktası = İnsanların yüzde doksanında bu noktalar kapalıdır) 

  1. Herhangi bir kristale veya tamburlanmış kuvarsa koruyucu enerji yükleyerek üzerimizde de taşıyabiliriz.

Hayvan-bitki-mineral boyutlarındaki canlılar, meleksi niteliklere sahip. Enerjileri genelde yönlendirilmeye açık, hiç itiraz etmeden kendi varlıklarını ve saf enerjilerini hizmetimize sunuyorlar. Hepsi de birbirinden güzel, bir rosenquarz’ın veya aquamarin’in insan ruhunda yarattığı aydınlık, sevinç, başka şeylerde bulunamayabiliyor. Aslında ben, çok uzun zamandır onları şifacılıkta kullanmıyorum, hem kıyamıyorum onlara, hem de, sanırım, onların özelliklerini kendi kullandığım enerjiye yansıtarak kullanabiliyorum. Onları hala çok seviyorum, ama sadece sevmek için.

Eğer kristal çalışmalarına yoğun ilginiz varsa, muhtemelen kendi enerji alanınızı kristalleştirmek üzere olabilirsiniz – Ruhunuzun, kendi özgün yapısını üç boyutta (veya üzerinde) tekrarlayarak  (aydınlık ve karanlık boyutların tuzaklarına karşı) kristal bilince ulaşması – ki bu düzeye yükselen bir ruh, en zor şartlarda bile direnç gösterir, körü körüne uygulanan yap-yapma yasalarından öteye, kendi doğrusunu bulur ve bilir, muhafaza eder. Diğer boyutlardan gelen hırs, tutku, öfke, nefret vb. kirlilik içeren enerjiler, böyle bir ruhta etkili olamaz ve barınamaz (kuvars kristalinin yapısı hakkındaki teknik bilgileri hatırlayın).   
  

1 yorum:

Gezi/yorum... dedi ki...

çok ilginç bilgiler bunlar, paylaştığın için teşekkür ederim...