24 Mart 2013 Pazar

LyraLyra veya Layra insanları, dünya gezegenine inişleri ile birlikte, oldukça önemli ölçüde toplumsal kuralları ve idealleri de beraberlerinde getirmişler. Aslında özgürlüklerine fazlasıyla düşkün olan bu ırk, daha önce yeryüzünde çeşitli kültürler kurmuş, geliştirmiş, ama sonunda hep farklı boyutlara veya planetlere dönmüşler. Bazı ezoterik kaynaklar, onların Kafkas halklarının kökenini oluşturduklarını söylüyor. Bu teze göre onlar, Lyra'dan gelmişler ve  ilginçtir ki, Sümer Tanrılarının isimleri bugün bile, Çerkez telaffuzuyla söylendiğinde, yine Çerkezler tarafından anlaşılabilen kavramlar çıkıyor, "Büyük ve Yüce Tanrı", "en yüce, aslan gücünde Tanrı" vb. (Şamaş, Teşub şu anda ilk aklıma gelenler).

(Yıldız Çocuklar ile ilgili bilgilerde kısaca açıklamıştım, ruh göçü, başka bir gezegenden bireysel, ruh olarak buraya gelenler ile olduğu gibi, bedenleri ile, toplu halde göç edenler de olabiliyor uzay gemisi ya da Yıldız Geçidi kullanılarak)

J. David Stone'un tanımlarına göre Layra'lılar, aydınlık, ışığı bol varlıklar, başlarından da çok fazla ışık yayıyorlar (yani çok zekiler)  ama kalp çakralarını, dünyadaki şartlardan dolayı tam olarak kullanamıyorlarmış. Özellikle ifade ve davranış kısıtlamasına gelemiyorlar ve evrendeki en özgür ruhlu insanlar olarak biliniyorlar. Altın Çağ'a geçişle birlikte, Layralılarla ve onların enerjileriyle daha sık karşılaşılaşılacak diye düşünenler çok, üst boyutların frekanslarına yaklaşılacağı için.

(The Prism of Lyra / Lysaa Royal  - Lyra medeniyeti ile daha fazla bilgi edinmek isteyenler için tavsiye edilebilecek bir kitap.)

Hiç yorum yok: