8 Mart 2013 Cuma

Pleiades veya Pleyades 
Pleyades, Taurus takım adasında yer alan bir yıldız kümesi ve dünyaya uzaklığı beşyüz ışık yılı kadar. Bu yıldız kümesinde 250 - 500 arası yıldız olmasına rağmen, dünyadaki insanlar tarafından bunların sadece dokuzunun isimleri biliniyor, Pleyades, burada genellikle "Yedi Kızkardeş" olarak adlandırılmış.

Pleyades ile ilgili ilk bilgiler, İsviçreli Billy Meier'in, Semjase adlı bir Pleyadesli ile olan konuşmalarından, ama onlarla ilgili başka pek çok kaynak, bilgi, site, grup, dernek vs de var.

Semjase, insan görünümünde, yani aslında humanoid ama güzel ve sağlıklı, kendi planetinde iletişim uzmanı diyebileceğimiz bir iş yapıyor. Genel olarak verdiği bilgiler ise şunlar:

Pleyades'liler sadece, eğer bir medeniyetin insanları düşünme anlamında gelişmiş, mantıklı varlıklar ise onlarla görüşüyorlar ve :
1. Dünyadaki insanlara evrende yalnız olmadıkları bilgisini aktarmak,
2. Dünyadaki insanlara dini konularda ve ruhsal baskıların düzelmesi konularında destek olmak,
3. İnsanlara, dünyayı ele geçirmek isteyen bazı kötü niyetli uzaylıların da olduğu bilgisini vermek,
4. İnsanlara hem spiritüel hem teknolojik bilgiler vererek insan ırkının gelişmesini sağlamak
istiyorlar.


(Üstteki resim : Billy Meier'in ifadesine göre çizilen Semjase resmi. Uzaylı literatüründe, Pleyades için format görüntüdür)

Pleyadesliler, çok gelişmiş uzay araçlarına sahip, dünya ile kendi gezegenleri arasındaki mesafeyi sadece 7 saat içinde  (hiper uzayda yolculuk yapabildikleri için)  katedebiliyorlarmış. Ömürleri de çok daha uzun, dünya zamanına göre bin sene üzerinde bir hayatları olurmuş.

Pleyades'te hayat çok daha rahata benziyor, günlük çalışma süreleri ortalama 2  saat (o da, otomatik çalışan sistemleri ve robotları kontrol etmek ve bakımlarını yapmak için). Kalan süreyi, kendi bahçelerinde ve çiçek veya kendi yiyeceklerini yetiştirmek için kullanıyorlar, bu onlar için bir tür ibadet gibi, Yaratıcı'nın sevgisini ve emeğini anlamak için güzel bir yol. Ayrıca okul, eğitim gibi diğer işlerle de yoğun ilgileniyorlar. Yaklaşık 70 yaşına kadar okula gidiyorlar ve her Pleyadesli 20-25 arası meslek ediniyor. Ortalama evlilik yaşı ise 100 - 110 arası, kimse evlenmeleri için baskı kurmuyor ve çoğu da zaten evlenmiyor, diyor Semjase...

Pleyadesliler mavi renk frekansında rahatlar ve özellikle adalet ve gerçek konularında çok yüksek ideallere sahip bir ırk. Gerçekten henüz insan olma aşamasına gelmemiş olanlara yaklaşmamaları şaşırtıcı değil.

Ben şahsen, tüm internet siteleri içinde http://www.bibliotecapleyades.net/ kadar sık ziyaret ettiğim bir site daha bilmiyorum. Akla gelebilecek her konuda ve "temiz" yorumlarla, kimseyi karalamadan ama olayların içyüzünü ortaya koyan bir site, ama sadece İspanyolca ve İngilizce. Tavsiye ederim.

Hiç yorum yok: