29 Mayıs 2016 Pazar

Saklı

Sekiz yaşımdan sonra Amerika’da yaşadım. İstanbul, Fatih’te doğdum. Orada sadece bir sene okula gittim, yani  yazılı Türkçem çok fena.. Sözel Türkçem ise, İstanbul’da 1963 senesinde konuşulan Türkçe. O zamanlarda İstanbul’un nüfusu sadece iki milyondu, şimdi 17 milyon olduğunu duyuyorum ve tabii, dil çok değişmiştir. İnsanlar bana nereli olduğumu sorduklarında, onlara geçmişi anlatıyormuşum gibi geliyor…  Türkiye’deyken çok güzel vakit geçirmiştim, ///( cok Yaramazlik yaptik) o yasa gore. Simdi Italyadayim ve burdan neriye gidcem , simdikilik akil etmedim.
 (( Now I’m in Italy and did not decide yet, where I shall go next)))
Öncelikle dünyadaki yapılarla ilgili sorunları çözmem gerekiyor ve bunda, hangi milletlerin ilerleyeceği önemli bir faktör. Krimineller, benimle olan savaşlarını kazanamayacaklar.
Sen ne iş yapıyorsun?

I lived in the states since I was 8 years old. I was born in Istanbul, Fatih. Only went to school for one year there , so my Turkish is very bad in the written context. My verbal Turkish is the one that was spoken In Istanbul in the 1963, At that time Istanbul had 2 about two million people there. Now I hear it's 17 million and of course the language styles changed. Now people ask me where I am from and I feel like telling them from the past. I had a good time when I was in Turkey ( cok Yaramazlik yaptik) o yasa gore. Simdi Italyadayim ve burdan neriye gidcem , simdikilik akil etmedim. ((we did lots xxxx for that age. Now I’m in Italy and did not decide yet, where I shall go next)))


First I have to resolve the conflicts of the world with the structures and which group of nations will come forward is the big factor. The criminals will not win the battle they have with me.
What kind of work do you do .
Melek Sevil
22.12.2012 22:53
Simdilik tek dunyaya briakilcal merhamet kaldi . Melek Sevil((For now, only the mercy is left to the world))
     I am 58 now and tired of fighting with criminals for such a long time . If I come to Turkey they have to form the Right of Human liberty in to law and this way I can instate the true Turkish Nations that would be recognized by the world.

Ben şimdi 58 yaşındayım ve kriminellerle bu kadar çok uzun süre savaşmaktan yorgunum. Eğer Türkiye’ye gelirsem, İnsan Özgürlüğü haklarını yeniden yapılandırmaları gerekir ve ben böylece, dünyaca kabul edilebilecek gerçek Türk Milletlerini kurabilirim.

Each person if a field of knowledge and experiences that they have to put on a scale of there own just feelings. Life has a moral right and wrong, Past that every day we learn , experience , grow, and try to create the world that we know as being the one we wish to be in. Each persons world is different and each persons journey is different. As long as that person knows what is inside of them and not allow there own desires and expectations to fool themselves. Life is a matter of seeing , learning, understanding , evaluating, acting , expanding and understanding that you have achieved your peace. Everyday is a new journey and the journey will lead us to places we could not dream of. That is reality and perception. Once we are one with ourselves and stop searching , but instead start learning and understanding , then we will have the thing we have been searching for in the beginning.
Then the journey starts into the heavens and universe. Where we are eah of us the part of the collective spirit that we call god. So when you talk about god's , yes there are god's but you are a part of that god and hence one of the gods you complain about. You have as much power as they do and even more as you understand yourself and the universal collective of the spirit that make up the collective god . Believe me if you pray , and allow yourself to listen in your mind you will see that god is with you and will speak to you. Most humans do not know how to listen . Trust yourself and your heart.
Adnan
Melek Sevil


Her insanın bir bilgi alanı  vardır ve deneyimlediklerini, kendi duygularını, bir teraziye koyarak  tartmak zorundadır.  Yaşamda da doğru ve yanlış etiği vardır. Bunun da ötesinde, her gün öğreniriz, deneyimler ve gelişiriz, dünyayı kendi istediğimiz şekilde, içinde, kendi olmamızı istediğimiz varlığımızı gerçekleştirerek kurmaya çalışırız. Her insanın dünyası farklıdır ve herkesin yolculuğu başkadır. Bir insan içinde ne olduğunu bildiği ve kendi istekleri ve beklentilerinin, kendisini aldatmasına izin vermediği sürece ….  Yaşam görmek, öğrenmek, anlamaktır, gelişmek, hareket etmek, genişlemek, ve böylece kendi huzurunu elde etmek… Bu gerçeklik ve algıdır. Kendimizle bir olur olmaz,  aramayı bırakırız, ama bunu yapmak yerine tekrar öğrenmeye ve anlamaya devam ederiz, böylece başlangıçta aradığımız şeyi  gerçekleştirmiş oluruz.
Sonra, cennetlere ve evrene yolculuk başlar. Olduğumuz yerde, her birimiz Tanrı dediğimiz kollektif ruhu oluştururuz. Yani aslında, eğer sen Tanrılardan söz edersen, evet, onlar vardır, ama sen de onların bir parçasısın, hem de, şikayet ettiklerinin de bir parçasısın…  Sen de onlar kadar,  hatta, kendini ve Tanrı’yı oluşturan  evrensel ruhu anladığında, daha fazla güce sahipsin. İnan bana, eğer dua edersen ve kendine, kendi benliğinde dinlemeye izin verirsen, Tanrı’nın senin yanında olduğunu ve seninle konuştuğunu görürsün. Kendine ve kalbine güven.


Hiç yorum yok: